W bieżącym roku Powiat Łęczyński obchodzi swoje 20-lecie.

Jubileusz stał się okazją do wyróżnienia osób i podmiotów, których działalność i znaczące osiągnięcia przyczyniły się do rozwoju społecznego, gospodarczego powiatu łęczyńskiego,a także promocji walorów turystycznych, kulturowych w kraju i poza granicami.Nagrodę przyznawano w czterech kategoriach: działalność: gospodarcza, społeczna, sportowa, kulturalna.Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej  otrzymał „Złotego Gryfa” Powiatu Łęczyńskiego w kategorii: działalność gospodarcza. Nagroda została wręczona  podczas Dożynek Powiatowo – Gminnych przez Starostę Powiatu Łęczyńskiego.Nagroda ,,Złotego Gryfa” jest dla Zakładu ogromnym wyróżnieniem, jesteśmy wdzięczni za uhonorowanie nas tym prestiżowym wyróżnieniem. Cieszymy się, że mogliśmy być wśród instytucji zaangażowanych w działania na rzecz Powiatu Łęczyńskiego.

 

Czytaj więcej: Wystawa malarska: ,,Artyści amatorzy

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej  oprócz  prowadzenia działalności gastronomicznej umożliwia pracownikom niepełnosprawnym rozwój osobisty. Jedną z form rehabilitacyjnych są zajęcia artystyczne  prowadzone  przez terapeutę - plastyka.Niektórych uczestników  warsztatów plastycznych interesuje  głównie praktyczny aspekt rękodzielniczy: wykonują kartki okolicznościowe, stroiki i bukiety na potrzeby zakładu. Istnieje też grupa pasjonatów;  malarzy-amatorów specjalizujących się w malarstwie sztalugowym. Tworzą piękne obrazy, które początkowo były tylko ozdobą pomieszczeń zakładu. Na początku były to tylko rysunki kredką, potem malowanie na kartonie, a obecnie profesjonalne malarstwo sztalugowe.

10 maja b.r. reprezentacja zakładu wystawiła  swoje obrazy  na Biennale „Amatorskich pasji”  podczas wernisażu w Centrum Kultury w Łęcznej.  Prace wszystkich artystów można oglądać do 30 maja w galerii Centrum Kultury. Zapraszamy

   

                        Bożena Kędra

                        Specjalista ds. rehabilitacji                                                        

 

                                                                       

W dniach 05 – 06.04.2019r. w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Łęcznej odbyło się szkolenie gastronomiczne  ,,Pod słońcem Italii – sekrety kuchni włoskiej”. Wzięło w nim udział 13 niepełnosprawnych pracowników zatrudnionych w Zakładzie. Szkolenie finansowane było z Krajowego Funduszu Szkoleniowego a jego głównym celem było podnoszenie kompetencji zawodowych, zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych, poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu przygotowywania posiłków.  W trakcie trwania szkolenie uczestnicy poznali charakter  i wspaniałości kuchni śródziemnomorskiej, poznali kulinarną historię Włoch, flagowe dania kuchni włoskiej, nowoczesne techniki używane w kuchni przez kucharzy na całym świecie. Szkolenie to poprowadziła  dla nas uczestniczka II edycji Top Chef ‘a (Polsat) Pani Patrycja Wąsiakowska. Szkolenie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze, były opowieści o słonecznej Italii, była degustacja już przygotowanych potraw a na koniec każdy z uczestników po przygotowaniu swojego dania finałowego  otrzymał certyfikat ukończenia kursu. 

 

 

 

 

                                                                                                     

                                                                                                         

Pracownicy naszego Zakładu wzięli udział w Konkursie Literackim ,,Dom. Serce. Rodzina”. Wyróżnienie w kategorii poetów dorosłych zdobyła Pani Monika Spaczyńska za wiersz ,,Dar To Ty”. Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas ,,Święta Rodzin” organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej.

                                                                                                                                                                                                                                 Bożena Kędra

Czytaj więcej: Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Milejów 2018

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie było organizatorem ,,Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Milejów 2018”, który odbył się w dniu 25 października 2018r. W przeglądzie wzięły udział  osoby niepełnosprawne z terenu powiatu łęczyńskiego, świdnickiego, chełmskiego i włodawskiego. Celem przeglądu była prezentacja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych z dziedziny: teatru, muzyki, malarstwa, poezji i prozy. Z Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej udział w przeglądzie wzięły nasze pracownice: Pani Kinga Gruszecka i Pani Sylwia Dudek, prezentując swoje prace malarskie, które powstają w trakcie zajęć rehabilitacyjnych prowadzonych w Zakładzie. Panie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Czytaj więcej: VII Olimpiada Równych Szans

Dnia 27 września 2018r. w Szkole Podstawowej w Łańcuchowie odbyła się ,,VII Olimpiada Równych Szans Milejów 2018”,której organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie. Pięcioosobowe drużyny, w tym drużyna z Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej stanęły do sportowej  rywalizacji. Rozgrywki odbywały się w następujących dyscyplinach sportowych: rzut do celu, bieg na czas, puzzle olimpijskie, czy strzał na bramkę. Celem imprezy było promowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, ich integrację. Dzięki sportowej rywalizacji uczestnicy doświadczyli pozytywnych emocji, odnieśli swoje małe sukcesy. Dumni i szczęśliwi odbierali  wręczane im podziękowania, medale i dyplomy. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, a pracownikom PZAZ za udział i reprezentowanie Zakładu.

 

© 2019 Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej